Bluetooth’lu işitme cihazları yaşam biçimimizi nasıl dönüştürüyor?

İşitme cihazlarının birincil amacı her zaman konuşmayı anlamayı geliştirmek olmuştur. Bu durum değişmese de Phonak, Bluetooth ® teknolojisini Marvel ve Paradise gibi en gelişmiş işitme cihazlarına yerleştiriyor .
Bu, kullanıcıların neredeyse her türlü kablosuz elektronik cihaza doğrudan bağlanmasını sağlayarak vücut üzerinde taşınan bir aksesuar takma ihtiyacını ortadan kaldırır.

Şimdi yaşam biçimimizi nasıl dönüştürdüğüne kısaca bir göz atalım .

Bluetooth özellikli herhangi bir telefona bağlanın

Önceki nesil işitme cihazları yalnızca bir iPhone’a doğrudan bağlanabiliyordu ve bu da insanların seçeneklerini büyük ölçüde sınırlıyordu.
Şimdiye kadar, tüm cihazlar için gerçekten yapılmış ve evrensel bağlantıya izin veren bir Bluetooth işitme cihazı olmamıştı – doğrudan bir iPhone’a, bir Android cihazına veya hatta Bluetooth’lu klasik bir telefona bağlanma yeteneği de dahil olmak üzere.

Gerçekten eller serbest aramalar gerçekleştirin

Phonak Marvel ve Phonak Paradise model işitme cihazları, bir telefon görüşmesini tek bir düğmeye basarak yanıtlamanıza ve her iki kulağa da aktarmanıza olanak tanır. İşitme cihazlarında bulunan dahili mikrofonlar, otomatik ses alma özelliğine sahip olup, insanların işitme cihazları aracılığıyla iki yönlü konuşma yapmasına olanak tanır.
Bu gerçekten de ilk kez bir işitme cihazı kullanıcısının telefona dokunmak zorunda kalmadan gerçek bir eller serbest konuşma yapabilmesi demek oluyor.

Bu, özellikle telefonunuzun cebinizde veya çantanızda olabileceği yerlerde; arabada veya örneğin yemek pişirirken telefonunuzu masanın veya tezgahın üzerinde bırakmışken konuşmanız gerektiğinde kullanışlıdır.

Doğrudan TV’nizden kablosuz stereo ses akışı yapın

Marvel işitme cihazı kullanıcıları Tak ve çalıştır phonak tv connector ile anında eşleşerek, izleyicilerin yüksek kaliteli TV sesini stereoda diğer izleyicilerden bağımsız olarak tercih ettikleri ses seviyesinde yayınlamasına olanak tanır.

Paradise kullanıcıları ise phonak tv connector’e gerek duymadan Bluetooth özellikli TV lere Doğrudan bağlanabilir. Kullanıcılar, özellikle televizyondaki kişi hızlı konuşurken diyaloğu anlamada belirgin şekilde daha iyi bir deneyim bildirdiler.