Canlı konuşma haritalandırması

İşitme cihazı kullanacaklar için % 100 doğru fitting (işitme cihazının kullanıcıya göre özel ayarlanması)
(live speech mappıng) canlı konuşma haritalandırması ile en doğru ilk fitting ve doğru işitme cihazı modelinin seçimi hedeflenmektedir.

Bu yeni rem sistemi ile dış kulak yolu rezonansı yerleşik frekans cevabı cihazlı kazanç ve frekans cevabı gibi geleneksel rem ölçümlerinin yanında, canlı konuşma haritalandırması lsm 3 boyutlu konuşma haritalandırması yapıla bilmektedir.

Hastaya ve hasta yakınına neleri işitip işitmediğini gösterebildiğimiz ve dinletebildiğimiz işitme kaybı similatörü ve hastaların işitme cihazı kullanırken en çok yakındıkları tıkanıklık yankılanma ve kendi sesini yüksek duymaya sebep olan oklüzyon etkisinin tespiti yapılabilir.

Canlı konuşma haritalandırması:

Canlı konuşma haritalandırması işitme cihazı hastanın kulağında ve çalışıyor durumdayken gerçek kulak ölçüm sistemi alt yapısını kullanarak; uygulayıcının ya da hasta yakınının canlı konuşma sesini uyaran olarak kullanıp gerçek cihazlı yanıtın tespit edilmesidir.

Canlı konuşma haritalandırması hedef hastanın odyogram bilgileri ve kulağının akustik değerleriyle belirlenen dinamik aralığının en etkili şekilde kullanılmasıdır.(konuşma anlaşılabilirliğinin her ortam koşulunda optimize edilmesidir.

Soru:zaten başarılı birşekilde bu cihazları uyguluyorlar veya satıyorlarken neden bu protokolü kullansınlar ?
Başarılı bir fitting ve kalıcı hasta memnuniyeti; bu hem satıcı firma açısından hemde cihaz kullanılması gerekliliğine işaret eden uzman veya klinikler açısından günümüz rekabet ortamında oldukça önem kazanmıştır.