Kulaklarınız Görünmeyen İşitme Cihazına uygun mu ?

IIC (GÖRÜNMEZ ) işitme cihazları herkes için ve her işitme kaybı için  uygun  değildir.

Küçük olmak kozmetik açıdan çekici olabilir, ancak boyutta bir küçültmenin de bazı dezavantajları vardır. Kullanmak  istediğiniz  işitme cihazının görünmeyen (iic) model işitme cihazı olup olmadığına karar vermeden önce görünmez işitme cihazlarının artılarını ve eksilerini incelemelisiniz.

Artıları

 • Gizli , küçük ve temelde görünmez, bu tip işitme cihazları, işitme kayıplarının dikkat çekmesini istemeyenler tarafından  tercih edilir.
 • Boyutlarına göre güçlü – işitme seviyeniz hafif ve hatta orta derecede şiddetliyse IIC takabilirsiniz.
 • Kulaklarınıza göre özelleştirilir – bu işitme cihazları, kulak kanalınızın şekline ve boyutuna tam olarak uyacak şekilde ölçü alınarak yapılır  kişiye özeldir . kulak kanalının derinliklerine yerleştirilir. Dolayısıyla fiziksel varlığı diğer tip işitme cihazlarına göre dışarıdan daha az fark edilebilir.  Geniş ve nispeten kıvrımları daha düz olan kulak kanallarında  dışarıdan görünmez.
 • Bluetooth bağlantısı sınırlı modellerde mevcuttur . Diğer işitme cihazı şirketlerinin görünmez işitme cihazlarında bluetooth akış özellikli  cihazlarını tanıtmaları  uzun sürmeyecek.

Eksileri

 • Arızalanmaya eğilimlidir – bunun nedeni, IIC’lerin kulaklarınızın derinliklerine oturması ve kulak kiri ve diğer kalıntılarla tıkanabilmesidir. En büyük sorun, kulak kirinin hoparlöre  veya mikrofona girmesidir. Böyle bir durumda işitme cihazınız düzgün çalışmaz ve onarım için teknik servise gönderilmesi gerekir.
 • IIC’lerinizin bakım ve temizliğinin  en az yılda bir yapılması gerekecek ve  cihazınız tamir  bakım servisinde iken işitme duyunuzu artıracak herhangi bir cihazınız olmayacak. Bu, bazı kullanıcılar için can sıkıcı olabilir.
 • Kulak kanalınızın boyutu ve şekli IIC’yi rahat  kullanamamanıza  neden olabilir veya kulak şekliniz bu tip işitme cihazı için  uygun bile olmayabilir. Dar kulak kanallarınız veya çapı çok küçük kulak kanallarınız varsa, görünmez bir işitme cihazının başarılı bir şekilde oturması için yeterli bir kulak izi (kulak kalıbı ölçüsü)  almak mümkün olmayabilir. Kulak kanalınızın şekli “keskin kıvrımlı” veya “dar” veya “anatomik olarak farklı” ise, mikrofonun en iyi işitme  işitme için konumlandırılması zor olabilir ve belki de farklı bir işitme cihazı tipini tercih etmeniz gerekebilir.
 • Görünmez işitme cihazları BTE (standart kulak arkası) ve RIC ( hoparlör kulağın içinde – k. arkası ) modelleri kadar güçlü değildir. Orta dereceden daha ileri işitme kaybınız varsa, görünmez bir işitme cihazı konuşmayı duymanız için yeterince   güçlü (işitme cihazı kazancı) olmayabilir.
 • Boyutları nedeniyle daha az özellik mevcuttur. İşitme cihazı ne kadar küçükse, sadece daha az güçlü olması değil, aynı zamanda BTE ve RIC modellerinde bulunan tüm özelliklere sahip  olmaması normaldir. Yaşam tarzınızın hangi spesifik özellikleri gerektirdiğine karar vermek ve bunların , IIC (kanal içi görünmeyen tip) işitme cihazı boyutunda bir işitme cihazına yerleştirilip yerleştirilemeyeceğini görmek önemlidir.
 • Dermatit, dış kulak iltihabı veya mantar enfeksiyonları gibi herhangi bir kulak rahatsızlığınız varsa, bu koşullar görünmez işitme cihazlarını rahat veya başarılı bir şekilde kullanmanızı olumsuz etkileyebilir. Görünmez işitme cihazlarının sizin için uygun olup olmadığını anlamak için işitme cihazını uygulayan uzmanınızla her türlü kulak sorununuzu görüşün.
 • Diğer fiziksel faktörler, bir IIC’yi başarılı bir şekilde takma becerinizi sınırlayabilir. Parmaklarınızda artrit varsa, işitme cihazını kulağınızda doğru yerleştirmek veya pilleri değiştirmek zor olabilir. Görme sorununuz varsa aynı şey söylenebilir. İşitme cihazını  kulağınıza doğru yerleştirmek veya küçük boyutlu 10 pilleri değiştirmek zor olabilir ve daha iyi bir çözüm sunan bir işitme cihazını (farklı tipte işitme cihazı RIC gibi) tercih edebilirsiniz.

Phonak:
Virto B Titanium

 • Mevcut en küçük IIC
  Titanyumdan yapılmıştır ve mevcut en dayanıklı işitme cihazıdır
  Biyometrik kalibrasyon teknolojisi sayesinde mükemmel uyum
  İki güç seviyesinde mevcuttur. (M-P)
  AutoSense ile tam otomatik veya basmalı düğme kontrolü seçeneğine sahip