İşitme cihazı çeşitleri

Kulak içinde olan modeller:
  • Dip kanal içi ( dışarıdan fark edilmeyen)
  • Kanal içi
  • Kulak içi
Kulak arkasında olan modeller
  • Standart kulak arkası
  • Hoparlör kulak içinde (RIC)
  • Açık kanal (open fit)

Ayrıntılı bilgi için : 0530 264 67 66  numaradan bize ulaşabilirsiniz.

İşitme cihazı teknolojisi seviyeleri arasındaki farklar

Modern teknoloji, işitme cihazlarını her yönden daha etkili, daha küçük ve kullanımı daha kolay hale getirdi. Bugünün işitme cihazları, yalnızca birkaç yıl önce hayal bile edilemeyen özellikler sunuyor. Artık üreticiler, farklı teknolojik sahip çok çeşitli işitme cihazlarını üretiyor ve tüm bütçelere uygun seçenekler var.

Bu kadar çok çeşitli işitme cihazı seçeneği varken ihtiyaçlarınıza uygun olan doğru işitme cihazı modelini seçmek zor olabilir. Sizin için bir çok yönden size uygun olacak işitme cihazınıza odaklanmanın en kolay yolu, işitme cihazı seviyelerini anlamaktır.

Her insan için tek bir işitme cihazı modeli doğru olmayacaktır, farklı secenekler olabilir. Bu nedenle çoğu üretici her işitme cihazı modelini bir takım farklı özellik veya teknoloji seviyesi ile sunar. Açıkçası, bir işitme cihazı ne kadar gelişmiş özellikler sunarsa o kadar pahalı olacaktır. Ancak size uygun olacak mıdır ? Özellkleri açısından, gerçekten, sizin için en ideal işitme cihazı, işitme kaybınızın durumuna ,yaşam tarzınıza ve bu işitme cihazına ne yapmanız gerektiğine bağlıdır.

İşitme cihazı teknolojisi seviyeleri nelerdir?

Dijital teknoloji, modern işitme cihazlarının doğasını tamamen değiştirmiştir. Modern işitme cihazları artık hayatınızı kolaylaştıracak pek çok özellik sunuyor. Örneğin, akıllı telefonunuza ve diğer Bluetooth cihazlarına ve hatta bluetooth bağlantı özelliği olan, kapı zilinize, duman dedektörlerine, aydınlatmaya ve diğer cihazlara doğrudan bağlanabilirler .

Bu modern yeniliklerden bazılarından yazının ilerleyen kısımlarında bahsedeceğiz .

Tabii ki, tüm bu teknik özellikleri istemeyebilir veya bunlara ihtiyaç duymayabilirsiniz, bu nedenle her seviyede kademeli olarak daha fazla özellik ve daha fazla esneklik sunan dört işitme cihazı seviyesi vardır.

Dört işitme cihazı teknoloji düzeyi seçeneği şunlardır:

Gerekli : Sessiz yaşamı seviyor ve gün içinde öyle bir ortamda yaşıyor yada bulunuyorsanız ve gürültülü kalabalıklardan kaçınma eğilimindeyseniz bu ideal sizin için seçenek olabilir . Temel düzeydeki işitme cihazları, genellikle sessiz ortamlarda temel iletişimi sağlar . Essential serisi işitme cihazları, daha uygun fiyata çok etkili işitme desteği sağlar.

Standart: Gerekli düzeydeki temel özelliklere ek özellikler ve daha gelişmiş teknoloji sunar, küçük gruplar gibi orta derecede gürültülü ortamlarda rahatça işitmenizi sağlar.
Gelişmiş: Gelişmiş düzey, toplantılar, konserler ve dışarıda yemek yeme gibi çok çeşitli ses ortamlarında işitme duyunuzu geliştirecek çok çeşitli özelliklerle olağanüstü performansın keyfini çıkarmanızı sağlar.

Premium: Yoğun yaşam tarzınız varsa , en zorlu dinleme ortamlarında çalışmanız gerekiyor ve için bir işitme cihazına ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız, premium seviye tam size göre. Premium seviye işitme cihazları en gelişmiş teknoloji ve özellikleri sunar. Premium seviye işitme cihazınız, gittiğiniz her yerde üstün seviyelerde performans gösterir.

Şu anda hangi özellikler mevcut?
Birçok farklı işitme cihazı üreticisi aynı özellikleri farklı isimler altında sunmaktadır ancak burada işitme cihazı tasarımındaki en son yeniliklerden bazılarının kısa bir özeti bulunmaktadır .
İşitme cihazları artık şu özellikleri içerebilir:
Yönlü mikrofonlar bunlar, kalabalıkta tek bir sese odaklanmanıza veya daha geniş bir işitme aralığı sağlamanıza olanak tanır
Bluetooth bağlantısı TV, müzik seti, akıllı telefon ve diğer Bluetooth özellikli cihazlarınıza kablosuz olarak bağlanın
Daha net ve daha doğru konum tespiti için sesleri her iki kulağa ileten çift mikrofon
Tinnitus beyaz gürültü üreteci bu rahatsız edici tinnitus seslerini maskelemeye yardımcı olur.
Konuşma geliştirme akıllı algoritmalar konuşma seslerini algılar ve yükseltir
Dinleme programları bunlar çok çeşitli ses ortamları için tasarlanmış önceden ayarlanmış otomatik işitme cihazı ayarlarıdır .
Artık hareket halindeyken işitme cihazı ayarlarınızı yönetmeye çalışmakla uğraşmayın. (hareket sensörü)
Ani sesler ve rüzgar gürültüsünün ve (ıslık sesi) feedback /geri bildirimin azaltılması için otomatik ses seviyesi ayarlamaları
Bu özelliklerden bazıları yalnızca premium modellerde mevcuttur. Ancak, farklı düzeylerde benzer özelliklerin sunulduğu durumlarda, genellikle düzey ne kadar yüksek olursa, aynı özellikten beklediğiniz performans o kadar iyi olur. Çoğu durumda, daha yüksek seviyeler daha fazla otomasyon veya kontrol seçeneği de sunacaktır.

Hangi seviyenin benim için uygun olduğunu nasıl bilebilirim?

  • Hangi seviyede işitme cihazı seçeceğinizden emin değilseniz, kendinize aşağıdaki soruları sorun:
  • Hangi durumlar işitmemde en çok soruna neden oluyor?
  • Yaşam tarzımın hangi yönleri benim için en önemli?
  • Bütçem nedir ?

Basit bir ifadeyle, her gün karşılaştığınız zorlu ve gürültülü ortamların çeşitliliği ne kadar fazlaysa, ihtiyacınız olan teknoloji düzeyi de o kadar yüksek olur.

Temel (Gerekli): Bu işitme cihazı seviyesi, uygun fiyata sessiz ortamlarda iyi çalışır. Bu temel işitme cihazları, sınırlı bir dizi ayar ve özellik sağlar.
Şu kullanıcılar için uygundur;
Çoğunlukla sessiz ortamlarda yaşayan ve sakin bir yaşamı olan
Sınırlı bir bütçeye sahip olan
Çoğunlukla bire bir iletişimi olan kişiler için
Daha az teknolojik özellik kullanmak isteyen kullanıcılar için uygundur.

Standart: Ara sıra da olsa sosyal ortamlar içinde bulunan kullanıcılar için uygundur. Standart işitme cihazları, optimizasyon için size daha fazla seçenek ve bir dizi gürültü filtreleme ayarıyla, gürültüyle başa çıkmak için gelişmiş bir yetenek sunar.
Şu kullanıcılar için uygundur;
Bazen küçük toplantılara katılması gereken
Çeşitli durumlarda daha iyi konuşma anlayışı ve ses kalitesi isteyen
Sesin yönünü daha iyi takip etmeye ihtiyaç duyuyorsanız
Biraz teknoloji kullanmanız gerekli ve Bluetooth bağlantısına ihtiyacınız varsa.

Gelişmiş: Kullanıcıları daha karmaşık ve zorlu sosyal ortamlarda rahat ettiren çok çeşitli ayarlamalar ve özellikler sunar.
Şu kullanıcılar için uygundur;
Toplantılara veya diğer sosyal faaliyetlere sıklıkla katılan
Konserlerin ve tiyatronun tadını çıkarma beklentisi olan
Çok çeşitli durumlara uygun gelişmiş işitme cihazı arayan
Ani gürültü ve rüzgar gürültüsünden korunmaya ihtiyacı olan kullanıcılar için uygundur.

Premium: İşitme deneyiminiz üzerinde tam kontrol sahibi olmanız için en gelişmiş özellikler ve optimizasyon seçenekleri. Birinci sınıf yardımcılar, her ortamda en iyi işitme deneyimi için birinci sınıf teknolojiye sahiptir.
Şu kullanıcılar için uygundur;
Toplantılar gibi gürültülü sosyal ortamlarda bulunan ve aktif rol alan
Kalabalık restoranlarda yemek yiyen
Konserlerin ve tiyatronun tadını çıkarmak isteyen
Aktif bir iç ve dış yaşam süren
Her durumda en iyi ses kalitesini bekleyen
Ani gürültü ve geri bildirim koruması dahil olmak üzere teknolojinin sunduğu en iyiyi arayan
kullanıcılar için uygundur.